Paul has logged 639 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
Edit this entry  
30
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
Edit this entry  
30
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
Edit this entry  
30
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Secret: Dare to Dream

The Secret: Dare to Dream

2020
×
Edit this entry  
30
Funny Face

Funny Face

1957
×
Edit this entry  
30
Sabrina

Sabrina

1995
×
Edit this entry  
30
Captain Sparky vs. The Flying Saucers

Captain Sparky vs. The Flying Saucers

2013
×
Edit this entry  
30
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
Edit this entry  
30
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story​

Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story​

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Black Box

Black Box

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Binge

The Binge

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Kingdom of Silence

Kingdom of Silence

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
½
Edit this entry  
28
The Sit-In: Harry Belafonte Hosts The Tonight Show

The Sit-In: Harry Belafonte Hosts The Tonight Show

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Freedia Got a Gun

Freedia Got a Gun

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
A Most Beautiful Thing

A Most Beautiful Thing

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Peter Sellers: A State of Comic Ecstasy

Peter Sellers: A State of Comic Ecstasy

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Burrow

Burrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
The Burnt Orange Heresy

The Burnt Orange Heresy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Belushi

Belushi

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Education

Education

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Homeward Bound: The Incredible Journey

Homeward Bound: The Incredible Journey

1993
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mystify: Michael Hutchence

Mystify: Michael Hutchence

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Dog Called Money

A Dog Called Money

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Carmine Street Guitars

Carmine Street Guitars

2018
×
★★★½
Edit this entry