RSS feed for Paul

Paul has logged 16 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nighthawks

Nighthawks

1981
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Natural

The Natural

1984
×
★★★½
Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Margaret Atwood: A Word After a Word After a Word Is Power

Margaret Atwood: A Word After a Word After a Word Is Power

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
I Want My Name Back

I Want My Name Back

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Captive State

Captive State

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Filmed in Supermarionation

Filmed in Supermarionation

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
I Am Big Bird: The Caroll Spinney Story

I Am Big Bird: The Caroll Spinney Story

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
With Great Power - The Stan Lee Story

With Great Power - The Stan Lee Story

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Fantasy Makers

The Fantasy Makers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Miles Davis: Birth of the Cool

Miles Davis: Birth of the Cool

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Outsider

The Outsider

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
ZZ Top: That Little Ol' Band From Texas

ZZ Top: That Little Ol' Band From Texas

2019
×
★★★★
Edit this entry