Paul has logged 39 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Quay

Quay

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Edit this entry  
30
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Sarah Cooper: Everything's Fine

Sarah Cooper: Everything's Fine

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Problem with Apu

The Problem with Apu

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★½
Edit this entry  
27
Marshall

Marshall

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
David Goldberg

David Goldberg

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Bruce Springsteen's Letter to You

Bruce Springsteen's Letter to You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Miss Hokusai

Miss Hokusai

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★½
Edit this entry  
18
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Hobbit

The Hobbit

1966
×
Edit this entry  
18
The Hobbit

The Hobbit

1977
×
★★½
Edit this entry  
18
We Will Rise: Michelle Obama's Mission to Educate Girls Around the World

We Will Rise: Michelle Obama's Mission to Educate Girls Around the World

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
A West Wing Special to Benefit When We All Vote

A West Wing Special to Benefit When We All Vote

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Jesus Rolls

The Jesus Rolls

2019
×
★★
Edit this entry  
10
The Go-Go's

The Go-Go's

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
The Kingdom of Dreams and Madness

The Kingdom of Dreams and Madness

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Jack Kerouac: King of the Beats

Jack Kerouac: King of the Beats

1985
×
★★★½
Edit this entry  
10
John Lewis: Good Trouble

John Lewis: Good Trouble

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Edit this entry