Paul has logged 39 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Billy Collins: On the Road with the Poet Laureate

Billy Collins: On the Road with the Poet Laureate

×
★★★
Edit this entry  
30
Diana Vreeland: The Eye Has to Travel

Diana Vreeland: The Eye Has to Travel

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
The Gospel According to André

The Gospel According to André

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Meeting Gorbachev

Meeting Gorbachev

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ten Years in an Open Necked Shirt

Ten Years in an Open Necked Shirt

1982
×
★★★½
Edit this entry  
29
Nelson Algren: The End Is Nothing, the Road Is All...

Nelson Algren: The End Is Nothing, the Road Is All...

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Bukowski at Bellevue

Bukowski at Bellevue

1970
×
★★★
Edit this entry  
29
A Letter to Momo

A Letter to Momo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
We Are Freestyle Love Supreme

We Are Freestyle Love Supreme

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
69: The Saga of Danny Hernandez

69: The Saga of Danny Hernandez

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
I Am Greta

I Am Greta

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Twister

Twister

1996
×
★★★★
Edit this entry  
27
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Edit this entry  
22
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
20
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★½
Edit this entry  
19
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Edit this entry  
15
Postcards from the Future: The Chuck Palahniuk Documentary

Postcards from the Future: The Chuck Palahniuk Documentary

2003
×
★★★
Edit this entry  
14
300 Years of French and Saunders

300 Years of French and Saunders

2017
×
★★
Edit this entry  
14
What the Constitution Means to Me

What the Constitution Means to Me

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★★★
Edit this entry  
02
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
Edit this entry  
01
QT8: The First Eight

QT8: The First Eight

2019
×
★★★★
Edit this entry