Sort by

Paul has logged 332 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Jimmy Carr: His Dark Material

Jimmy Carr: His Dark Material

2021
×
Edit this entry  
29
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Edit this entry  
29
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
Edit this entry  
28
Creating The Queen's Gambit

Creating The Queen's Gambit

2021
×
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
Edit this entry  
25
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Jim Gaffigan: Comedy Monster

Jim Gaffigan: Comedy Monster

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Brian Wilson: Long Promised Road

Brian Wilson: Long Promised Road

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Clerk

Clerk

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Tom Segura: Ball Hog

Tom Segura: Ball Hog

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Marc Maron: Too Real

Marc Maron: Too Real

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Marc Maron: Thinky Pain

Marc Maron: Thinky Pain

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Marc Maron: End Times Fun

Marc Maron: End Times Fun

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Making of Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

The Making of Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Becoming Cousteau

Becoming Cousteau

2021
×
Edit this entry  
24
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★½
Edit this entry  
23
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Jagged

Jagged

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Bill Burr: Walk Your Way Out

Bill Burr: Walk Your Way Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Tom Papa: You're Doing Great!

Tom Papa: You're Doing Great!

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mayor Pete

Mayor Pete

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
★★
Edit this entry