Sort by

Paul has logged 64 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
A Farewell to Ozark

A Farewell to Ozark

2022
×
Edit this entry  
23
The Batman

The Batman

2022
×
Edit this entry  
21
Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

2022
×
Edit this entry  
03
Taylor Tomlinson: Look at You

Taylor Tomlinson: Look at You

2022
×
Edit this entry  
20
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
Edit this entry  
08
Something's Coming: West Side Story

Something's Coming: West Side Story

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Free Guy

Free Guy

2021
×
Edit this entry  
26
Destino

Destino

2003
×
Edit this entry  
16
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
Edit this entry  
16
The One and Only Dick Gregory

The One and Only Dick Gregory

2021
×
Edit this entry  
16
Ricky Powell: The Individualist

Ricky Powell: The Individualist

2020
×
Edit this entry  
16
We Need to Talk About Cosby

We Need to Talk About Cosby

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Kimi

Kimi

2022
×
Edit this entry  
14
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Man Named Scott

A Man Named Scott

2021
×
Edit this entry  
12
Land

Land

2021
×
Edit this entry  
12
Bigbug

Bigbug

2022
×
Edit this entry  
12
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
Edit this entry  
06
Ghostheads

Ghostheads

2016
×
Edit this entry  
02
The Fallout

The Fallout

2021
×
Edit this entry  
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
Edit this entry  
31
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
Edit this entry  
31
The Courier

The Courier

2020
×
Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
Edit this entry  
31
Rent

Rent

2005
×
Edit this entry  
31
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Edit this entry  
31
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
Aziz Ansari: Nightclub Comedian

Aziz Ansari: Nightclub Comedian

2022
×
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
24
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
The House

The House

2022
×
Edit this entry  
23
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★
Edit this entry