Sort by

Paul has logged 41 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
Edit this entry  
31
The Courier

The Courier

2020
×
Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
Edit this entry  
31
Rent

Rent

2005
×
Edit this entry  
31
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Edit this entry  
31
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
Aziz Ansari: Nightclub Comedian

Aziz Ansari: Nightclub Comedian

2022
×
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
24
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
The House

The House

2022
×
Edit this entry  
23
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Calamity Jane: Legend of The West

Calamity Jane: Legend of The West

2014
×
Edit this entry  
21
The Marfa Tapes

The Marfa Tapes

2021
×
Edit this entry  
19
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
Edit this entry  
18
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
Edit this entry  
18
Insecure: The End

Insecure: The End

2021
×
Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
Edit this entry  
09
Gary Numan: Android In La La Land

Gary Numan: Android In La La Land

2016
×
Edit this entry  
08
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
Edit this entry  
08
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
Edit this entry  
07
Rhys Nicholson: Live at the Athenaeum

Rhys Nicholson: Live at the Athenaeum

2020
×
Edit this entry  
07
Below Dreams

Below Dreams

2014
×
Edit this entry  
06
The Bones

The Bones

2021
×
Edit this entry  
05
Moments Like This Never Last

Moments Like This Never Last

2020
×
Edit this entry  
01
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry