• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Morbius

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Death on the Nile

    ★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • New York Ninja

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Being James Bond

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • F9

  • Cruella

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Dark Figures

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • The Match-Stick Flame

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Mapleworth Murders

    ★★★★

  • Money Plane

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Smiling Friends

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Crazy, Not Insane

    ★★★

  • The AGFA Horror Trailer Show

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Miss Fisher and the Crypt of Tears

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Lupin III: The First

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Birders

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★

  • Crawl

  • SpaceWorld:

    ★★★★

  • I Can Go For That: The Smooth World of Yacht Rock

  • Verotika

    ½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • In Search of Darkness

    ★★★

  • Persona

    ★★★★

  • Justice League vs. the Fatal Five

    ★★★

  • ReMastered: The Miami Showband Massacre

    ★★★★