Sort by

MusicAndEu has logged 48 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Self/less

Self/less

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sand Castle

Sand Castle

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★
Edit this entry  
17
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★½
Edit this entry  
15
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Endless Love

Endless Love

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Colossal

Colossal

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
Edit this entry  
06
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Good Luck Chuck

Good Luck Chuck

2007
×
★½
Edit this entry  
05
First Daughter

First Daughter

2004
×
Read the review Edit this entry  
31
RED

RED

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Edit this entry  
30
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Snow Queen

The Snow Queen

2012
×
Read the review Edit this entry  
13
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mulan: Rise of a Warrior

Mulan: Rise of a Warrior

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Us Again

Us Again

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry