Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Edit this entry  
26
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Edit this entry  
12
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★★
Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The New Pope

The New Pope

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Night of the Huntsman

Night of the Huntsman

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The War of the Roses

The War of the Roses

1989
×
★★★½
Edit this entry  
14
Dirty Pretty Things

Dirty Pretty Things

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
The Village

The Village

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
The Outsider

The Outsider

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Sophie: A Murder in West Cork

Sophie: A Murder in West Cork

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Halston

Halston

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
F9

F9

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★½
Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Enron: The Smartest Guys in the Room

Enron: The Smartest Guys in the Room

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★½
Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Edit this entry