• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Copshop

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Vacation Friends

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Protégé

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Beckett

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Mobile Suit Gundam Hathaway

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Hoff Twins

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Spirit Untamed

    ★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Separation

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★★

  • Voyagers

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • The Unholy

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Boss Level

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • The Marksman

    ★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★½

  • News of the World

    ★★

  • Fatale

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Jiu Jitsu

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Let Him Go

    ★★

  • Come Play

    ★★