Mustafa has logged 384 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tumbbad

Tumbbad

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
The KKK Boutique Ain't Just Rednecks

The KKK Boutique Ain't Just Rednecks

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
RoboCop 2

RoboCop 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
18
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Raman Raghav 2.0

Raman Raghav 2.0

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
CQ

CQ

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
8MM

8MM

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Murder Obsession

Murder Obsession

1981
×
★★★
Edit this entry  
07
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Haywire

Haywire

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Book

Black Book

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Passion

Passion

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★
Edit this entry  
02
Runaway

Runaway

1984
×
★★★½
Edit this entry  
01
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
27
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Timeline

Timeline

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
DeepStar Six

DeepStar Six

1989
×
★★★½
Edit this entry  
19
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★
Edit this entry  
13
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Edit this entry