Sort by

Mustafa has logged 39 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Freaked

Freaked

1993
×
★★★
Edit this entry  
29
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
28
20,000 Days on Earth

20,000 Days on Earth

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thunder Road

Thunder Road

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Downhill Racer

Downhill Racer

1969
×
★★★
Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Chinese Ghost Story

A Chinese Ghost Story

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★½
Edit this entry  
24
Meru

Meru

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alone

Alone

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
This Is John

This Is John

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dinosaur

Dinosaur

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jenifer

Jenifer

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
All the Colors of Giallo

All the Colors of Giallo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cemetery Without Crosses

Cemetery Without Crosses

1969
×
★★★★
Edit this entry  
19
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★½
Edit this entry  
18
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Savage Beach

Savage Beach

1989
×
★★½
Edit this entry  
15
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Daredevil

Daredevil

2003
×
★½
Edit this entry  
12
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
2019: After the Fall of New York

2019: After the Fall of New York

1983
×
★★★
Edit this entry  
10
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
From Paris with Love

From Paris with Love

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
WarGames

WarGames

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry