RSS feed for Brad

Brad has logged 12 entries for films during May 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The People vs. George Lucas

The People vs. George Lucas

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Devil Inside

The Devil Inside

2012
×
Read the review Edit this entry  
16
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Grey

The Grey

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
15
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★
Edit this entry  
14
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Edit this entry  
10
Haywire

Haywire

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Edit this entry