• Eternals

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

  • Pig

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★½

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ½

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Creating an Army of the Dead

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Cherry

    ★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Below Zero

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Sudáfrica 2010: 10 años después de nuestra estrella

    ★★★★★

  • News of the World

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

  • Rose Island

    ★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★½

  • The Minions of Midas

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Cross the Line

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Coven

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • New Order

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • One Night in Miami...

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Honest Thief

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Unknown Origins

    ★★★

  • The War with Grandpa

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Host

    ★★