• Prey

  • Nope

  • Thor: Love and Thunder

  • Lightyear

  • Hustle

  • Fire Island

  • Jurassic World Dominion

  • Men

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Top Gun: Maverick

  • Under the Banner of Heaven

  • The Northman

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • You Won't Be Alone

  • Fire of Love

  • Station Eleven

  • Spider-Man: No Way Home

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

  • Hawkeye

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Humans

  • The Last Duel

  • The Lost Daughter

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

  • The Card Counter

  • Belfast

  • The Power of the Dog

  • Parallel Mothers

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Pig

  • Memoria

  • Red Rocket

  • Lamb

  • Bergman Island

  • The French Dispatch

    ½

  • Drive My Car

  • After Yang

  • The Worst Person in the World

  • Black Widow

  • Annette

  • No Sudden Move

  • Loki

  • In the Heights

    ★★

  • F9

  • Mare of Easttown

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ½

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

    ★★★★★

  • Nobody

    ★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

  • Allen v. Farrow

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Passing

  • CODA

  • WandaVision

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • The Last Blockbuster

  • Education

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Mariah Carey's Magical Christmas Special

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★