RSS feed for Michael
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mutant War

Mutant War

1988
×
★★★½
Edit this entry  
22
Penitentiary

Penitentiary

1979
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Burning

The Burning

1981
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hired to Kill

Hired to Kill

1990
×
★★★
Edit this entry  
20
Satan's Slave

Satan's Slave

1976
×
★★★½
Edit this entry  
18
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
★★★
Edit this entry  
18
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1986
×
★★★
Edit this entry  
17
Death Feud

Death Feud

1987
×
★★★
Edit this entry  
17
Island of Death

Island of Death

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Evil Town

Evil Town

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Raw Force

Raw Force

1982
×
★★★★
Edit this entry  
13
Nightbeast

Nightbeast

1982
×
★★★★
Edit this entry  
13
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★
Edit this entry  
11
Breeders

Breeders

1986
×
★★★
Edit this entry  
10
Nightmare at Noon

Nightmare at Noon

1988
×
★★★½
Edit this entry  
10
Beware My Brethren

Beware My Brethren

1972
×
★★★½
Edit this entry  
09
Graduation Day

Graduation Day

1981
×
★★★★
Edit this entry  
08
Critters

Critters

1986
×
★★★½
Edit this entry  
08
Relaxer

Relaxer

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Slugs

Slugs

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★½
Edit this entry  
06
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Zero Boys

The Zero Boys

1986
×
★★★
Edit this entry  
05
Rituals

Rituals

1977
×
★★★½
Edit this entry  
05
Domino

Domino

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Robot Holocaust

Robot Holocaust

1986
×
★★★½
Edit this entry  
03
Caged Women

Caged Women

1982
×
★★★
Edit this entry  
03
Dust Devil

Dust Devil

1992
×
★★★★
Edit this entry  
02
Beyond the Darkness

Beyond the Darkness

1979
×
★★★★
Edit this entry  
01
Wonder Women

Wonder Women

1973
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ghoulies

Ghoulies

1984
×
★★★
Edit this entry  
31
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★★½
Edit this entry  
30
Viy

Viy

1967
×
★★★★
Edit this entry  
29
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★
Edit this entry  
28
The Professor

The Professor

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Edit this entry  
27
Darkroom

Darkroom

1989
×
★★★
Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
24
It's Alive III: Island of the Alive

It's Alive III: Island of the Alive

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
Edit this entry  
23
Warlock

Warlock

1989
×
★★★½
Edit this entry  
22
Wishmaster 2: Evil Never Dies

Wishmaster 2: Evil Never Dies

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★★★
Edit this entry  
21
Party Line

Party Line

1988
×
★★★
Edit this entry