Sort by
  • Beau Is Afraid

    ★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Scream VI

    ★★★

  • This Place Rules

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Graveyard Rats

    ★★★

  • Hellraiser

    ★★½

  • Smile

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★

  • White Noise

    ★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★½

  • The Bubble

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • The House

    ★★

  • Scream

    ★★★

  • Louis C.K.: Sorry

    ★★½

  • VOIR

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Antlers

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Road to Damascus

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Mank

    ★★★★

  • OPAL

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★