Marcin has logged 132 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eega

Eega

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Indie Game: The Movie

Indie Game: The Movie

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Miracle on Interstate 880

Miracle on Interstate 880

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gomorrah

Gomorrah

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
How Vietnam Was Lost

How Vietnam Was Lost

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The War Room

The War Room

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
In the Realm of the Hackers

In the Realm of the Hackers

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Flight

Flight

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Waiting Room

The Waiting Room

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The House I Live In

The House I Live In

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Real Genius

Real Genius

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Zach Galifianakis: Live at the Purple Onion

Zach Galifianakis: Live at the Purple Onion

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Short Circuit

Short Circuit

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Evilspeak

Evilspeak

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Detropia

Detropia

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Joysticks

Joysticks

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Indie Game: The Movie

Indie Game: The Movie

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Indie Game: The Movie

Indie Game: The Movie

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hoosiers

Hoosiers

1986
×
★★★
Edit this entry  
09
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Edit this entry  
01
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Game Change

Game Change

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Electric Dreams

Electric Dreams

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry