Marcin has logged 24 entries for films during January 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Making of TRON

The Making of TRON

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moog

Moog

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tron

Tron

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Life, Above All

Life, Above All

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cloak & Dagger

Cloak & Dagger

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Britain's Greatest Codebreaker

Britain's Greatest Codebreaker

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Searching for Bobby Fischer

Searching for Bobby Fischer

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Game Over: Kasparov and the Machine

Game Over: Kasparov and the Machine

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Son of Rambow

Son of Rambow

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Room

The Room

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Bridge

The Bridge

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry