RSS feed for maddie

maddie has watched 626 films released in the 2010s.

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Run From Me

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Hustle

    ★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Butcher Boy

  • Paddleton

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • Marianne & Leonard: Words of Love

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Monos

    ★★★★½

  • Hail Satan?

  • Choomah Island 3: Denouement

  • Headspace

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★½

  • The Road to Stardom: The Making of A Star is Born

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Shrek Retold

  • John & Yoko: Above Us Only Sky

    ★★★★

  • Watashi Wa

    ★★★★★

  • Amazing Grace

    ★★★½

  • The Haunting

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★

  • Her Smell

    ★★★★★

  • High Life

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • The Duck Hunter 2

    ★★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Little Italy

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Leading Lady Parts

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Have A Good Time

  • Bug

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Set It Up

  • Burning

  • Dogman

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★