maddie has logged 16 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Sister's Keeper

My Sister's Keeper

2009
×
★★
Edit this entry  
14
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shangri-La Suite

Shangri-La Suite

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Electrick Children

Electrick Children

2012
×
Edit this entry  
06
What Women Want

What Women Want

2000
×
Read the review Edit this entry  
06
Speak

Speak

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dear John

Dear John

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★
Edit this entry  
02
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry