• Amazing Grace

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★

  • Her Smell

    ★★★★★

  • High Life

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • The Duck Hunter 2

    ★★★★★

  • At Eternity's Gate

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Little Italy

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Leading Lady Parts

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Have A Good Time

  • Bug

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Purl

    ★★★★★

  • Set It Up

  • Burning

  • Dogman

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

  • Cold War

    ★★★★★

  • Everybody Knows

  • Book Club

  • Corn

  • Bao

  • Dude

    ★★½

  • In a Relationship

    ★★★½

  • Elvis Presley: The Searcher

    ★★★★

  • The More You Ignore Me

    ★★★

  • Happy Anniversary

    ★★★

  • Midnight Sun

  • Josie

  • Support the Girls

    ★★★★

  • Green Boy Painted Blue

    ★★★★★

  • Utøya: July 22

  • Irreplaceable You

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • How La La Land Makes Me Feel

    ★★★★★

  • Forever My Girl

    ★★

  • Tully

    ★★★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Matangi / Maya / M.I.A.

    ★★★★★

  • Assassination Nation

  • Minding the Gap

    ★★★★½

  • Shirkers

    ★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Early Man

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★★

  • Hale County This Morning, This Evening

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Killer

    ★★★★★

  • Juliet, Naked

    ★★★