RSS feed for madison

madison has logged 31 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Edit this entry  
29
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Super 8

Super 8

2011
×
★★½
Edit this entry  
23
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★½
Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
12
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Climax

Climax

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
True Stories

True Stories

1986
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Edit this entry  
02
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★
Edit this entry