• Despicable Me 4

  • Dune: Part Two

  • Challengers

  • Scream 6

  • Bones & All

  • Don't Worry Darling

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Crush

    ★★

  • Metal Lords

    ★½

  • Morbius

    ★★½

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • The Girl From Plainville

    ★★★★★

  • Cheaper by the Dozen

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The In Between

    ★★

  • I Want You Back

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Fresh

    ★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Death to 2021

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

  • Hawkeye

    ★★½

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★½

  • Ciao Alberto

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

  • Love Hard

    ★★★

  • A Man Named Scott

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Maid

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Black Phone

  • Squid Game

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★½

  • Jolt

  • Fear Street: 1978

    ½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Cruella

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Voyagers

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • The Fallout

    ★★★★