• The Northman

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • The King's Man

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★½

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Good Boss

    ★★

  • The Last Duel

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★½

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • All Light, Everywhere

  • Pleasure

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Supernova

    ★★★

  • The People Upstairs

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • My Heart Goes Boom!

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The Human Voice

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Memories of My Father

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Summerland

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Half of It

    ★★★

  • Wojnarowicz: F**k You F*ggot F**ker

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Disclosure

  • Minari

    ★★★★

  • The Year of the Discovery

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½