Sort by

myclocksfault has logged 18 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scarecrow

Scarecrow

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Red Cliff

Red Cliff

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hero

Hero

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★½
Edit this entry  
07
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
04
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lancelot of the Lake

Lancelot of the Lake

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry