Vinícius has logged 29 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★
Edit this entry  
18
Rocky V

Rocky V

1990
×
★½
Edit this entry  
18
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★
Edit this entry  
18
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★½
Edit this entry  
18
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★½
Edit this entry  
18
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Edit this entry  
07
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
03
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
Project Power

Project Power

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
#Alive

#Alive

2020
×
★★
Edit this entry  
22
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
15
The King

The King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★
Edit this entry  
28
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★
Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Edit this entry  
18
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Contact

Contact

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Extraction

Extraction

2020
×
★★
Edit this entry