• King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★★

  • Power Rangers

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

  • God's Own Country

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

  • Before I Fall

    ★★

  • Sherlock: The Final Problem

    ½

  • The Bye Bye Man

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Silence

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • 13th

    ★★★★★

  • Split

    ★★★★

  • Amanda Knox

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

  • Blair Witch

  • Your Name.

  • Lights Out

  • Raw

    ★★★★½

  • X-Men: Apocalypse

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Gods of Egypt

    ½

  • Zootopia

  • Deadpool

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Spirit of Christmas

  • Adventure Time: Stakes

    ★★★★

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★★

  • Victor Frankenstein

    ★★

  • Closet Monster

  • The Visit

  • Steve Jobs

  • Macbeth

    ★★★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★★

  • Descendants

  • The Boy and the Beast

  • The Lobster

    ★★★

  • Ant-Man

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • Slow West

  • Frozen Fever

  • The Interview

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

  • Over the Garden Wall

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Phoenix

  • Song of the Sea

  • Goodnight Mommy

    ★★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

  • Unfriended

  • When Marnie Was There

  • How to Train Your Dragon 2

  • The Fault in Our Stars

  • X-Men: Days of Future Past

  • Captain America: The Winter Soldier

  • Tinker Bell and the Pirate Fairy

  • Vampire Academy

  • The Lego Movie

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • National Theatre Live: Coriolanus

    ★★★★

  • Frozen

  • Thor: The Dark World