• Frozen

  • Thor: The Dark World

  • Kill la Kill

    ★★★★★

  • The Wolverine

  • Teen Beach Movie

  • Kick-Ass 2

  • Gintama: The Final Chapter - Be Forever Yorozuya

  • Man of Steel

  • Now You See Me

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • Star Trek Into Darkness

    ★★

  • Iron Man 3

    ★★★

  • The Conjuring

  • Kill Your Darlings

    ★★★★

  • Les Misérables

  • Django Unchained

  • Rise of the Guardians

  • Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

    ★★★★

  • Silver Linings Playbook

  • Lawless

  • ParaNorman

  • Ted

  • Brave

  • Let It Shine

  • Dark Shadows

  • The Avengers

  • The Hunger Games

  • The Lorax

  • LOL

  • Chronicle

    ★★★★

  • John Mulaney: New in Town

    ★★★★★

  • Tangled Ever After

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

  • In Time

    ★★

  • The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

  • Moneyball

  • Fright Night

  • Captain America: The First Avenger

  • Horrible Bosses

  • Kung Fu Panda 2

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

  • Thor

  • Scream 4

  • One Day

    ★★

  • Thurgood

  • TRON: Legacy

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • My Soul to Take

  • Macbeth

  • Buried

  • Camp Rock 2: The Final Jam

  • Black Swan

  • Batman: Under the Red Hood

    ★★★★

  • Revenge of the Bridesmaids

  • The Sorcerer's Apprentice

  • Inception

    ★★★★

  • The Last Airbender

    ½

  • The Twilight Saga: Eclipse

  • Toy Story 3

  • Prince of Persia: The Sands of Time

    ★★

  • Shrek Forever After

  • Iron Man 2

    ★★

  • The Last Song

  • The Bounty Hunter

  • Kick-Ass

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon

  • Alice in Wonderland

  • Starstruck

  • Shutter Island

  • Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

  • Leap Year

    ★★★★

  • Sherlock Holmes