• The Northman

  • Antlers

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ½

  • The Little Things

  • Flee

    ★★★★½

  • Tiger

    ★★★

  • News of the World

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • The Undoing

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • A West Wing Special to Benefit When We All Vote

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Comey Rule

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Console Wars

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Ammonite

    ★½

  • Beginning

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • 76 Days

    ★★★½

  • New Order

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Tragic Jungle

    ★★½

  • Notturno

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Black Is King

    ★★★½

  • Strasbourg 1518

  • Expecting Amy

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Athlete A

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★

  • The High Note

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Women in Blue

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • The Plot Against America

    ★★★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • Devs

    ★★★★

  • Days

    ★★★

  • Isabella

    ★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★½