Michael has logged 17 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I Shot Jesse James

I Shot Jesse James

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry