Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Dead Snow

Dead Snow

2009
×
Edit this entry  
01
Jeffrey Dahmer: Confessions Of A Serial Killer

Jeffrey Dahmer: Confessions Of A Serial Killer

2012
×
★★½
Edit this entry  
01
The Jeffrey Dahmer Files

The Jeffrey Dahmer Files

2012
×
★★★
Edit this entry  
01
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Necronomicon

Necronomicon

1993
×
★★★½
Edit this entry  
11
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Edit this entry  
11
Flatliners

Flatliners

1990
×
★★★★
Edit this entry  
11
House

House

1986
×
★★★½
Edit this entry  
11
It

It

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Lucky

Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★½
Edit this entry  
30
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Void

The Void

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★½
Edit this entry  
30
Logan's Run

Logan's Run

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Raw Force

Raw Force

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Braindead

Braindead

1992
×
★★★½
Edit this entry  
30
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Manitou

The Manitou

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Death Note

Death Note

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Altered States

Altered States

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Thing with Two Heads

The Thing with Two Heads

1972
×
Read the review Edit this entry  
21
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Arrival

Arrival

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry