RSS feed for mylovelycinema

mylovelycinema has logged 147 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Suspiria

Suspiria

2018
×
Edit this entry  
06
It

It

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Overlord

Overlord

2018
×
Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
Edit this entry  
17
The Ritual

The Ritual

2017
×
Edit this entry  
15
Okja

Okja

2017
×
Edit this entry  
24
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

2018
×
Edit this entry  
21
Creak

Creak

2015
×
Edit this entry  
21
2AM: The Smiling Man

2AM: The Smiling Man

2013
×
Edit this entry  
21
Sleepy Eyes

Sleepy Eyes

2016
×
Edit this entry  
21
Tuck Me In

Tuck Me In

2014
×
Edit this entry  
21
The Little Witch

The Little Witch

2013
×
Edit this entry  
21
The Whistler

The Whistler

2013
×
Edit this entry  
21
White With Red

White With Red

2013
×
Edit this entry  
21
The Passing

The Passing

2014
×
Edit this entry  
21
Lot254

Lot254

2012
×
Edit this entry  
21
Playing with the Devil

Playing with the Devil

2014
×
Edit this entry  
21
Self-Assembly

Self-Assembly

2014
×
Edit this entry  
20
Psycho

Psycho

1960
×
Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
Edit this entry  
17
The Mimic

The Mimic

2017
×
Edit this entry  
14
Stalker

Stalker

1979
×
Edit this entry  
01
Tag

Tag

2018
×
Edit this entry  
30
The Endless

The Endless

2017
×
Edit this entry  
28
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elena

Elena

2011
×
Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Good Time

Good Time

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Downsizing

Downsizing

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dude

Dude

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
One Missed Call

One Missed Call

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mermaid: Lake of the Dead

The Mermaid: Lake of the Dead

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Goonies

The Goonies

1985
×
Read the review Edit this entry  
14
SuperBobrovs. People Avengers

SuperBobrovs. People Avengers

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Extinction

Extinction

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★
Edit this entry