Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I Love You to Death

I Love You to Death

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Highway

Highway

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Luiza

Luiza

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Movie 43

Movie 43

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Poltergeist III

Poltergeist III

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Memories of Matsuko

Memories of Matsuko

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
02
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Linda Linda Linda

Linda Linda Linda

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Classic

The Classic

2003
×
★★★★
Edit this entry  
01
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
01
House

House

1977
×
★★★★
Edit this entry