• Gradations I-II

  • Puparia

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • #Alive

    ½

  • Artemis Fowl

    ½

  • TFW No GF

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Trolls World Tour

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★½

  • The Closet

    ½

  • Relic

    ★★

  • Possessor

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Underwater

    ★½

  • The Grudge

    ½

  • Bombshell

  • Little Women

    ★½

  • Lupin III: The First

    ★★½

  • 1917

    ★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Jexi

    ½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Mister America

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • It Chapter Two

    ½

  • Under Your Bed

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★½

  • First Love

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ½

  • 4z

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

    ★½

  • The Beach Bum

  • Leaving Neverland

  • Cash For Trash

    ½

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Honey Boy

    ★½

  • The Farewell

    ★★

  • Extreme Job

    ★★★

  • The Mule

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Unstoppable

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★½

  • Killing

    ★★

  • Venom

    ★½

  • mid90s

    ★★★½

  • High Life

    ★★★½