Sort by

mynameisnora has logged 140 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Arthur Miller: Writer

Arthur Miller: Writer

2017
×
Edit this entry  
31
McKellen: Playing the Part

McKellen: Playing the Part

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jerry Before Seinfeld

Jerry Before Seinfeld

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Elvis Presley: The Searcher

Elvis Presley: The Searcher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Russell Brand: Re:Birth

Russell Brand: Re:Birth

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★★
Edit this entry  
24
Game Change

Game Change

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Frida

Frida

2002
×
★★★½
Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sophie's Choice

Sophie's Choice

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Bill Burr: Walk Your Way Out

Bill Burr: Walk Your Way Out

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Christina P: Mother Inferior

Christina P: Mother Inferior

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Allied

Allied

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To Rome with Love

To Rome with Love

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Jimmy Carr: Funny Business

Jimmy Carr: Funny Business

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Gabriel Iglesias: I'm Sorry for What I Said When I Was Hungry

Gabriel Iglesias: I'm Sorry for What I Said When I Was Hungry

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
ReMastered: Tricky Dick & The Man in Black

ReMastered: Tricky Dick & The Man in Black

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Kevin James: Never Don't Give Up

Kevin James: Never Don't Give Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jen Kirkman: Just Keep Livin'?

Jen Kirkman: Just Keep Livin'?

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Jen Kirkman: I'm Gonna Die Alone (And I Feel Fine)

Jen Kirkman: I'm Gonna Die Alone (And I Feel Fine)

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
John Leguizamo's Latin History for Morons

John Leguizamo's Latin History for Morons

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Iliza Shlesinger: Freezing Hot

Iliza Shlesinger: Freezing Hot

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Jerry Seinfeld: I'm Telling You for the Last Time

Jerry Seinfeld: I'm Telling You for the Last Time

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
I Am Jane Doe

I Am Jane Doe

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
D.L. Hughley: Contrarian

D.L. Hughley: Contrarian

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Jim Jefferies: Freedumb

Jim Jefferies: Freedumb

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Amy Schumer: The Leather Special

Amy Schumer: The Leather Special

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Chris Rock: Tamborine

Chris Rock: Tamborine

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Michael Che Matters

Michael Che Matters

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
W. Kamau Bell: Private School Negro

W. Kamau Bell: Private School Negro

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ron White: If You Quit Listening, I'll Shut Up

Ron White: If You Quit Listening, I'll Shut Up

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Kurt & Courtney

Kurt & Courtney

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jack Whitehall: At Large

Jack Whitehall: At Large

2017
×
★★★★★
Edit this entry