Sort by

mynameisnora has logged 84 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★½
Edit this entry  
06
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
Edit this entry  
03
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★½
Edit this entry  
19
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Betting on Zero

Betting on Zero

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Sisyphus

Sisyphus

1974
×
★★★★
Edit this entry  
23
Simon Amstell: Set Free

Simon Amstell: Set Free

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Sebastian Maniscalco: Why Would You Do That?

Sebastian Maniscalco: Why Would You Do That?

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Act

The Act

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
Edit this entry  
05
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
01
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Naomi and Ely's No Kiss List

Naomi and Ely's No Kiss List

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Edit this entry  
18
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Tricked: The Documentary

Tricked: The Documentary

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kevin Hart: Irresponsible

Kevin Hart: Irresponsible

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The Legend of Cocaine Island

The Legend of Cocaine Island

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tig

Tig

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
American Experience: Tesla

American Experience: Tesla

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
ReMastered: The Miami Showband Massacre

ReMastered: The Miami Showband Massacre

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Amy Schumer: Growing

Amy Schumer: Growing

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Disappearance of Madeleine McCann

The Disappearance of Madeleine McCann

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Oprah Winfrey Presents: After Neverland

Oprah Winfrey Presents: After Neverland

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Tom Segura: Mostly Stories

Tom Segura: Mostly Stories

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jim Gaffigan: Cinco

Jim Gaffigan: Cinco

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Tom Segura: Disgraceful

Tom Segura: Disgraceful

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Anjelah Johnson: Not Fancy

Anjelah Johnson: Not Fancy

2015
×
★★½
Edit this entry