Sort by

mynameisnora has logged 86 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Drumline

Drumline

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★
Edit this entry  
30
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The King

The King

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
United 93

United 93

2006
×
★★
Edit this entry  
24
King Cobra

King Cobra

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
She's All That

She's All That

1999
×
★★★
Edit this entry  
06
Frida

Frida

2002
×
★★★½
Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Nail Bomber: Manhunt

Nail Bomber: Manhunt

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Edit this entry