Sort by

mynameisnora has logged 37 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Murder to Mercy - The Cyntoia Brown Story

Murder to Mercy - The Cyntoia Brown Story

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Dropout

The Dropout

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inventing Anna

Inventing Anna

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ali Wong: Don Wong

Ali Wong: Don Wong

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Belle

Belle

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Belle

Belle

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
The King's Man

The King's Man

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Edit this entry  
01
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry