Sort by

mynameisnora has logged 126 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
The Dropout

The Dropout

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Confession Killer

The Confession Killer

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Putin's Palace: History of World's Largest Bribe

Putin's Palace: History of World's Largest Bribe

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Loft

The Loft

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Story of Diana

The Story of Diana

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Death and Life of Marsha P. Johnson

The Death and Life of Marsha P. Johnson

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fortune Feimster: Sweet & Salty

Fortune Feimster: Sweet & Salty

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Marc Maron: Too Real

Marc Maron: Too Real

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★★
Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Sisyphus

Sisyphus

1974
×
★★★★
Edit this entry  
11
Sebastian Maniscalco: Why Would You Do That?

Sebastian Maniscalco: Why Would You Do That?

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Act

The Act

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★★
Edit this entry