Sort by

mynameisnora has logged 56 entries for films rated ★★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
LA 92

LA 92

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
13th

13th

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
03
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Neal Brennan: 3 Mics

Neal Brennan: 3 Mics

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
McKellen: Playing the Part

McKellen: Playing the Part

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
John Leguizamo's Latin History for Morons

John Leguizamo's Latin History for Morons

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jack Whitehall: At Large

Jack Whitehall: At Large

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Dave Chappelle: The Bird Revelation

Dave Chappelle: The Bird Revelation

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Help

The Help

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry