• The Half of It

    ★★★

  • Murder to Mercy - The Cyntoia Brown Story

    ★★★

  • Mrs. America

    ★★★★

  • Chris D'Elia: No Pain

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★★½

  • Mulan

    ★½

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • Unabomber: In His Own Words

    ★★★½

  • Lost Girls

    ★★★½

  • Natalie Wood: What Remains Behind

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Fortune Feimster: Sweet & Salty

    ★★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★

  • Leslie Jones: Time Machine

    ★★★½

  • Sex, Explained

    ★★★½

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Confession Killer

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Iliza Shlesinger: Unveiled

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • Simon Amstell: Set Free

    ★★★

  • Whitney Cummings: Can I Touch It?

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Dark Phoenix

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Good Omens

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Guava Island

    ★★★★

  • Kevin Hart: Irresponsible

    ★★★

  • ReMastered: The Miami Showband Massacre

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★½

  • The Act

    ★★★★

  • Amy Schumer: Growing

    ★★★

  • The Disappearance of Madeleine McCann

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Oprah Winfrey Presents: After Neverland

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Ken Jeong: You Complete Me, Ho

    ★★★½

  • Kevin Hart's Guide to Black History

    ★★★½

  • ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

    ★★★★

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★½