• Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Unicorn Store

    ★★★★★

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Home Again

    ★★★

  • Marc Maron: Too Real

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★★½

  • Arthur Miller: Writer

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★½

  • The Story of Diana

    ★★★★

  • American Made

    ★★★★

  • Diana: In Her Own Words

    ★★★★

  • A Bad Moms Christmas

    ★★★

  • The Dark Tower

    ★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • The Defiant Ones

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • The House

    ★½

  • Chris D'Elia: Man on Fire

    ★★★★

  • T.J. Miller: Meticulously Ridiculous

    ★½

  • Loving Vincent

    ★★★★½

  • Sarah Silverman: A Speck of Dust

    ★★★★

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★½

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

    ★★★★★

  • Harry Styles: Behind the Album

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • The Circle

    ★½

  • LA 92

    ★★★★★

  • The Death and Life of Marsha P. Johnson

    ★★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Louis C.K. 2017

    ★★★★

  • Going in Style

    ★★★

  • Ghost in the Shell

    ½

  • After Porn Ends 2

    ★★★

  • Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Mommy Dead and Dearest

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Amy Schumer: The Leather Special

    ½

  • The Cult Next Door

    ★★½

  • Trevor Noah: Afraid of the Dark

    ★★★★

  • Logan

    ★★

  • Fist Fight

    ★★★

  • I Am Jane Doe

    ★★★★

  • Bill Burr: Walk Your Way Out

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • 13th: A Conversation with Oprah Winfrey & Ava DuVernay

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Casting JonBenet

    ★★★½

  • Icarus

    ★★★★

  • Neal Brennan: 3 Mics

    ★★★★★

  • Playground

    ★★★½

  • CHiPS

    ★★½

  • Jim Gaffigan: Cinco

    ★★★½

  • Jen Kirkman: Just Keep Livin'?

    ★★★½

  • Why Him?

    ★★

  • Gabriel Iglesias: I'm Sorry for What I Said When I Was Hungry

    ★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Collateral Beauty

    ★★★

  • Michael Che Matters

    ★★★★

  • Office Christmas Party

    ★★½

  • Bad Santa 2

    ★★½