Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Edit this entry  
11
Robots

Robots

2005
×
★★★
Edit this entry  
07
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Edit this entry  
21
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
14
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
30
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lightyear

Lightyear

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Hustle

Hustle

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Weeknd x The Dawn FM Experience

The Weeknd x The Dawn FM Experience

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Bill Burr Presents: Friends Who Kill

Bill Burr Presents: Friends Who Kill

2022
×
★★
Edit this entry  
05
Kevin Hart: I'm a Grown Little Man

Kevin Hart: I'm a Grown Little Man

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Edit this entry  
02
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Edit this entry  
23
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★
Edit this entry  
20
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Edit this entry  
15
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Edit this entry  
22
Under the Sea 3D

Under the Sea 3D

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Weeknd x The Dawn FM Experience

The Weeknd x The Dawn FM Experience

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Edit this entry