RSS feed for Mynt
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
News from Home

News from Home

1977
×
Read the review Edit this entry  
19
Wuthering Heights

Wuthering Heights

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
Read the review Edit this entry  
18
Je, Tu, Il, Elle

Je, Tu, Il, Elle

1974
×
Read the review Edit this entry  
18
Hotel Monterey

Hotel Monterey

1972
×
Read the review Edit this entry  
18
La chambre

La chambre

1972
×
Read the review Edit this entry  
16
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
Read the review Edit this entry  
15
Machete

Machete

2010
×
Edit this entry  
15
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
Edit this entry  
13
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
Edit this entry  
13
Auf den zweiten Blick

Auf den zweiten Blick

2013
×
Edit this entry  
10
Gendernauts: A Journey Through Shifting Identities

Gendernauts: A Journey Through Shifting Identities

1999
×
Edit this entry  
10
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
Edit this entry  
06
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Olympic Games as They Were Practiced in Ancient Greece

The Olympic Games as They Were Practiced in Ancient Greece

1924
×
Read the review Edit this entry  
06
Victory in the West

Victory in the West

1941
×
Read the review Edit this entry  
04
Duck Amuck

Duck Amuck

1953
×
Read the review Edit this entry  
04
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Red Road

Red Road

2006
×
Read the review Edit this entry  
04
The Day I Became a Woman

The Day I Became a Woman

2000
×
Read the review Edit this entry  
03
Chocolat

Chocolat

1988
×
Read the review Edit this entry  
02
Wasp

Wasp

2003
×
Read the review Edit this entry  
02
Ticket of No Return

Ticket of No Return

1979
×
Read the review Edit this entry  
01
Ghost World

Ghost World

2001
×
Read the review Edit this entry  
01
Dog

Dog

2001
×
Read the review Edit this entry  
31
Ballot Box Bunny

Ballot Box Bunny

1951
×
Read the review Edit this entry  
31
My Bunny Lies Over the Sea

My Bunny Lies Over the Sea

1948
×
Edit this entry  
31
Milk

Milk

1998
×
Read the review Edit this entry  
30
Le chant du Styrène

Le chant du Styrène

1959
×
Edit this entry  
30
Big Top Bunny

Big Top Bunny

1951
×
Read the review Edit this entry  
30
Buddha Collapsed Out of Shame

Buddha Collapsed Out of Shame

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Big House Bunny

Big House Bunny

1950
×
Edit this entry  
30
Water, Water Every Hare

Water, Water Every Hare

1952
×
Edit this entry  
30
Rabbit's Kin

Rabbit's Kin

1952
×
Edit this entry  
29
Shellarama

Shellarama

1965
×
Edit this entry  
29
Night Mail

Night Mail

1936
×
Read the review Edit this entry  
29
The Plow That Broke the Plains

The Plow That Broke the Plains

1936
×
Edit this entry  
28
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★½
Edit this entry  
28
New Jack City

New Jack City

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alle meine Mädchen

Alle meine Mädchen

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
What's Up Doc?

What's Up Doc?

1950
×
Edit this entry  
26
Bully for Bugs

Bully for Bugs

1953
×
Edit this entry  
26
High Diving Hare

High Diving Hare

1949
×
Edit this entry  
26
Long-Haired Hare

Long-Haired Hare

1949
×
Edit this entry  
26
Rabbit Seasoning

Rabbit Seasoning

1952
×
Edit this entry