• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Cheaper by the Dozen

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Through My Window

    ★★

  • The Tinder Swindler

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★★★

  • Safer at Home

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • The Sparks Brothers

  • Wrong Turn

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • Batman: Death in the Family

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★½

  • Miraculous World: New York, United HeroeZ

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • After We Collided

    ★★★★

  • Work It

    ★★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★★

  • 365 Days

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Bad Hair

    ★★★★

  • Check Inn to Christmas

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • The Addams Family

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Falling Inn Love

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

  • Scooby-Doo! Return to Zombie Island

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Rim of the World

    ★★★★½

  • The Sun Is Also a Star

    ★★★★½