Sort by

myonnalashay has logged 92 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
30
Leprechaun in the Hood

Leprechaun in the Hood

2000
×
Read the review Edit this entry  
30
It

It

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
05
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
03
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
Edit this entry  
01
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
Edit this entry  
20
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wild Child

Wild Child

2008
×
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Drumline

Drumline

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mansfield Park

Mansfield Park

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
Northanger Abbey

Northanger Abbey

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
Persuasion

Persuasion

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
Edit this entry  
15
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
15
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry