RSS feed for ana
  • The Half of It

    ★★★

  • Love Wedding Repeat

    ½

  • All the Bright Places

    ★½

  • The Trials of Gabriel Fernandez

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Isi & Ossi

    ★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Sergio

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • My Mom is a Character 3

    ★★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Hebe

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Abominable

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Judy

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★★

  • Daughter

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Memorable

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Ma

    ★½

  • Murder Mystery

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Invisible Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • The Hustle

  • Poms

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Aladdin

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Walk Run Cha-Cha

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • De Pernas Pro Ar 3

  • Missing Link

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★