Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Happening

Happening

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★
Edit this entry  
18
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
First Daughter

First Daughter

2004
×
½
Edit this entry  
08
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Along for the Ride

Along for the Ride

2022
×
Edit this entry  
03
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Voyage of Time: An IMAX Documentary

Voyage of Time: An IMAX Documentary

2016
×
Edit this entry  
01
Adieu Bohème

Adieu Bohème

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
Edit this entry  
27
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★
Edit this entry  
20
Holy Emy

Holy Emy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
As You Sleep the World Empties

As You Sleep the World Empties

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Top of the Lake

Top of the Lake

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Distant Barking of Dogs

The Distant Barking of Dogs

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★
Edit this entry  
08
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★½
Edit this entry  
28
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★
Edit this entry  
18
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
Edit this entry  
04
CODA

CODA

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Moxie

Moxie

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Ophelia

Ophelia

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Flee

Flee

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Burlesque

Burlesque

2010
×
★½
Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
Edit this entry  
12
Madagascar

Madagascar

2005
×
Edit this entry  
12
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Edit this entry  
03
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★
Edit this entry  
23
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
Edit this entry